Фотовиставка гурту “Абсентна реальність” Олександра Шимбаровського

15.10.2010

У музеї Гріна відкрилася досить незвичайна виставка. Незвична вона вже тим, що її автори – представники різних, хоч і близьких видів мистецтва – фотографії живопису і. Незвично назва творчої спілки, який представив свою творчість – “Абсентна реальність”. Київська арт-група презентувала в виставку Феодосії “Резонанс сприйняття”, і звучання цього словосполучення ще більше підсилює ефект “абстрактності”, передбачаючи те, що побачить відвідувач.

Заходячи у виставкові зали грінівського Будинки, частіше наповнені морем, каменем, небом, сонцем, цього разу він потрапляє в … інший вимір. Причому перше враження – калейдоскоп з осколків звичного світу і змішалися палітри – досить швидко змінюється досить чітким баченням – ніби відбувається якась настройка зору, адаптація його до цього виміру (і ця здатність, закладена в нас, дивна сама по собі). Глядач починає бачити, що перед ним – реальність, переступила грань абсолюту, що стала гіперреальність, і тому перейшла на абстракцію. І – абстракція, в якій дедалі зрозуміліше вгадуються реальні образи. Це і є те, що автори називають абсентного РЕАЛЬНІСТЮ.

Сюрреалістично урбаністика фотокартин Олександра Шимбаровського, виконаних у великому форматі способом друку на полотні, і мальовничі абстракції Вадима Шаманова поєднуються абсолютно органічно, вони немов перетікають один в одного.

Фотохудожник у своїх роботах відобразив реальні архітектурні фрагменти Києва, але кожен з них показаний в зовсім несподіваному ракурсі, що перетворює звичайний предмет в яскравий, фантастичний образ, який до того ж посилено грою з кольором. Наприклад, у роботі “Арки” елементи дзвіниці Михайлівського золотоверхого собору виглядають як абстрактний живопис, і лише коли погляд опускається нижче, до основи арок, виявляється реалістичне походження зображення. При уважному розгляді “Вертикалі” розумієш, що це – колишня горизонталь, а нереальний вогненний колір, контрастний по відношенню до первинного, підкреслює цей радикальний переворот. У “Готиці” на тлі башточки середньовічного будови на першому плані – бетонні балки новобудови. Відмінність між двома гранями одного об’єкта – будинку – підкреслено за допомогою зовсім вже незвичного прийому – поділу роботи на два предмети (диптих “Вікно”). І лише одна робота Шимбаровського – шокуючий “Автопортрет” – випадає з архітектурної теми.

Живопис Вадима Шаманова являє протилежний ефект, коли з хаотичних колірних плям, немов у посудині з чарівною (шаманской!) субстанцією, повільно, але невідворотно виявляються цілком реалістичні образи. Таким є “Сяйво”, де з колірного хаосу не найяскравішою, між іншим, палітри, раптом виникає з усією ясністю сибірський чум, над ним тьмяне північне світило і, зрозуміло, те саме з і я н і е … хоча єдиним дійсно сяючим плямкою виявляється багаття біля чума. Велика частина картин залишена художником без назви, думається, для того, щоб дати глядачеві свободу пошуку. Ось, звичайно ж, комета у розсипи золотий космічного пилу, ось, безсумнівно, панорама затоки в тумані, а ось – фантастичний перевернутий місто в сірих потоках дощу, що падає знизу вгору … Назва “Втрачені ілюзії” дає вже цілком певну спрямованість для асоціацій, але сама картина, можливо, сама абстрактна з усіх представлених робіт Шаманова. У той же час “Середземномор’ї” (без моря таки не обійшлося) – сама реалістична з них.

У кожного з тих, хто вже познайомився з реальністю абсенту, виник свій резонанс сприйняття. Який буде ваш?

ДОВІДКА. Шимбаровського Олександр Володимирович (1974 р.н.) – фотохудожник (м. Київ) Закінчив коледж Київського Національного університету технологій та дизайну за спеціальністю “Фотохудожник”, в даний час є студентом 4 курсу цього вузу. З 2006 року бере участь у виставках Національної Спілки фотохудожників України, з 2009 є членом Союзу.

Шаманов Вадим Леонідович (1973 р.н.) – художник (м. Київ). Закінчив художню школу при Національній Спілці художників України (майстерня Віктора Каверіна). У 2004 році відбулася персональна виставка в Києво-Печерській Лаврі, з 2008 бере участь у виставках Національної Спілки художників України. У 2008 році Олександр і Вадим об’єдналися в арт-групу “Абсентна реальність”. Перша виставка арт-групи відбулася в 2009 році в київській Галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв. Протягом цього року “Абсентна реальність” взяла участь у виставках в Стокгольмі і Таксінге (Швеція), і ще дві персональні пройшли в Києві.

image_467_800 image_468_800 image_469_800 image_470_800 image_471_800 image_472_800 image_473_800 image_474_800 www.photo-video.kiev.ua image_476_800 image_477_800 image_478_800

  • https://1tvs.com.ua/ua/ua/klass-vstrecha-s-televedushhim-konstantinom-grubichem/ »
  • https://1tvs.com.ua/ua/ua/vyipusk-studentov-2010/«

Конаткти

Коли дзвонити

в будні дні з 09:00 до 22:00
у вихідні з 12:00 до 21:00

Приймальна комісія:
+380 67 169-46-49,
+380 63 298-68-38
Поточні навчальні питання:
+380 50 690-95-59

Схема навчального року та канікул

Куди їхати

Вул. Академіка Доброхотова 7А,
Київський Університет Права

Карта проїзду

Гуртожиток Іногороднім

Спільноти

facebook

Розклад Великий