Школа фотографії: Використання кольорових світлофільтрів та проекційних трафаретів (гобо) при створенні дизайнерської композиції у фотографії

29.03.2013

Використання проекційних трафаретів при створенні фото композицій

Проекційні  трафарети (гобо) – широко використовуються в театрах, кіно, на телебаченні, в фотографії,  в клубах і на дискотеках для проекції різних сценографічних елементів, створення візуальних образів і ефектів для забезпечення необхідної психологічної атмосфери. Спеціально конфігурований шаблон, який використовується для створення певного світлового ефекту (світлотіньового візерунка або текстури) при висвітленні під час зйомки. Розміщується між джерелом світла і об’єктом. Назва походить від положення, яке цей диск займає по відношенню до джерела світла – Goes Before Optics – GOBO (дослівно – що знаходиться перед оптикою). За допомогою гобо можна викликати у глядачів різні настрої, змінювати масштаби об’єктів, створювати ілюзію їх руху і навіть самі об’єкти.

Гобо корисні для створення відчуття конкретного місця, реального або фантастичного. Якщо хочемо показати об’єкт який сидить в світлі вікна, наприклад, то цього легко добитися, використовуючи гобо, що створюють враження віконної рами і симулюють світло, що проходить крізь вікно. Таким чином уникаємо необхідності спорудження складної декорації, потрібної для створення ефектного образу.

Приклади монохромних гобо для створення ефектів на зображенні при фото-, кінозйомці

Приклади монохромних  та кольорових гобо для створення ефектів на зображенні при фото-, кінозйомці

Розвиток сучасних техніки та технології фото- та кіноіндустрії виділив такі види світлових приборів, які використовують гобо:

  • гобо-проектори;
  • Beam Effects /промінь – ефекти;
  • Flower effects/квіткові ефекти;
  • Centerpiece/Центральні прибори ефектів;
  • Moving Yoke (Moving Head)/ «голови які обертаються»;
  • прожектори з проекційною оптикою.

Сучасне використання проекційних трафаретів (гобо) має різні направлення, деякі з них: використання при фото-, відео-,  кінозйомці,  в театральних виставах, концертах, стрітарт (Light-art), індустрія розваг (дискотеки).

Сторінки: 1 2 3 4 5 6

  • https://1tvs.com.ua/ua/ua/articles/nashi-prepodavateli-o-raznom/ »
  • https://1tvs.com.ua/ua/ua/articles/shkola-fotografii-ekspozitsiya-osnovyi-pravilnogo-eksponirovaniya-vashih-fotografiy/«

Конаткти

Коли дзвонити

в будні дні з 09:00 до 22:00
у вихідні з 12:00 до 21:00

Приймальна комісія:
+380 67 169-46-49,
+380 63 298-68-38
Поточні навчальні питання:
+380 50 690-95-59

Схема навчального року та канікул

Куди їхати

Вул. Академіка Доброхотова 7А,
Київський Університет Права

Карта проїзду

Гуртожиток Іногороднім

Спільноти

facebook

Розклад Великий