Олексій Хорошко: “… якщо бажаєш отримати знання, ти їх отримаєш”.

29.07.2015

Олексію, я знаю, що ви тривалій час працювали звукорежисером на радіо, зараз вже дев’ятий рік працюєте на телебаченні, це і канал NewsOne, і TBi. Ви і аніматор, і режисер монтажу і навіть пробуєте себе у якості режисера на майданчику.

1. Олексій, так як Ви “дійшли до такого життя”, тобто якими були Ваші перші кроки у професії?

А: – У 2007 році я переїхав до Києва і став працювати на каналі режисером монтажу. До цього у мене вже був певний досвід. Першу монтажну програму я знайшов на комп’ютері у дядька, абсолютно випадково. Суть в тому, що свій перший ролик я монтував три дні, це було 1,5 хвилини, але досвід цікаві, я просто навіть не знав, що проект можна зберегти. Потім мене запросили на співбесіду на канал, я її пройшов, обіцяли передзвонити. Я тоді працював на радіо звукорежисером в Житомирі. Мені не дзвонили довго, а топом в п’ятницю ввечері оголосили, що я з понеділка виходу на зміну. Довелося два тижні просто розриватися, бували моменти, коли я до шостої ранку на каналі, а о сьомій ранку в Житомирі у мене ефір на радіо. Але спасибі хлопцям, підміняли, коли треба було.

І ось так уже працюючи, я прийшов у Перша національна школа телебачення, закінчив курс “Ррежіссури монтажу”, потім курс “Аниматоров”. Можу сказати тільки одне: якщо хочеш отримати знання, ти їх отримаєш.

2. Олексій, існує думка, що викладач – це людина з великим досвідом, а отже – в літах, ви ж порівняно молоді, вас це не бентежить?

А: – Мене це не бентежить, але головне, що б це не бентежило слухачів школи. Але не я один такий екземпляр, є навіть набагато молодший за мене люди, які теж викладають і в великих вузах. Мені приємно, мені цікаво передавати знання, досвід, не всі ж треба особисто собі залишати. Є помилки, які допускав я, які допускали мої однокурсники, я їх побачив, щось виправив і намагаюся зробити так, що б наступні покоління цих помилок не допускали.

Насправді монтаж – це не така вже складна штука, що б вивчати її п’ять років. Я ось 8 років займаюся монтажем, а основні знання придбав за перші роки півтора, потім просто їх відточував.

3. Чи правильно я розумію, що ви викладаєте технічну сторону монтажу і тільки для аніматорів?

А: – Спочатку у нас йде невелика частина теорії, так як це курс для аніматорів, їм монтаж – це бонус. І їм я даю тільки основу: основні сполучення планів і монтажну програму, зокрема це Edius. Але всі монтажні програми однакові, різниця тільки в інтерфейсі.

4. Я знаю, що ви ще й оператор, і аніматор, це допомагає вам у викладанні?

А: – Так. Я точно розумію, що їм потрібно. Я кажу: “хлопці приносите відразу напрацювання з дипломам, і ми будемо дивитися, де які монжание склеювання”. До того ж, що стосується аніматорів, то вони ж для своїх проектів і оператори, вони вибирають, куди і як поставити віртуальну камеру, я можу підказати, як це зробити цікавіше і краще. Наприклад, іноді краще просто зробити панораму, проїзд.

5. У скількох програмах ви працюєте?

А: – Edius, Final Cut, Avid Liquid, Adobe Premiere, ну, якщо вважати, що ми примудрилися на проекті на TVi монтувати в Adobe After Effect, то я можу сказати, що це теж програма для монтажу. Тобто, чотири монтажних програми – впевнено, не рахуючи супутніх.

6. І того у нас виходить: режисер, звукорежисер, режисер монтажу, аніматор, оператор, фотограф, я нічого не забула?

А: – Ну художник з мене не дуже хороший? А, якщо серйозно, то є моменти, коли треба встати за камеру або сісти за пульт, на проектах різний трапляється.

7. Можна сміливо сказати, що ви поєднуєте практику і викладання? А що для вас викладання?

А: – Віддушина, більшою мірою. Залежить, звичайно, від групи, є дуже інертні, а є такі, коли навіть одна людина прийде і йому буде цікаво розповідати щось. Але я намагаюся дати всім базу, яку вони зможуть реалізувати, залежить тільки від їх бажання.

  • https://1tvs.com.ua/ua/ua/articles/garri-bardin-ozhivshie-melodii/«

Конаткти

Коли дзвонити

в будні дні з 09:00 до 22:00
у вихідні з 12:00 до 21:00

Приймальна комісія:
+380 67 169-46-49,
+380 63 298-68-38
Поточні навчальні питання:
+380 50 690-95-59

Схема навчального року та канікул

Куди їхати

Вул. Академіка Доброхотова 7А,
Київський Університет Права

Карта проїзду

Гуртожиток Іногороднім

Спільноти

facebook

Розклад Великий