Газета «Сегодня»: Путівка на телебачення

19.09.2013

У країні діють кілька шкіл , які дозволяють людям з нульовою підготовкою освоїти ази телевізійної професії. Телешкола Слободяна найбільш відома своїм курсом телеведучих. Це суто практична програма на три місяці. «Ми, звичайно, не можемо виростити професіонала за такий короткий термін , – каже директор школи Олександр Омельянов , – ми просто даємо фундамент , а сама будівля – свій професіоналізм – випускники будують самі». Є групові та індивідуальні заняття , студійні та виїзні – коли потрібно зняти сюжет у місті. Педагоги – діючі телеведучі , кожен присвячує студентів в тонкощі свого формату.

У Першій Національній Школі Телебачення в Україні (Київ ) є курси підготовки практично по всіх телевізійних спеціальностей. Найпопулярніши – «тележурналіст- ведучий телепрограм». Нещодавно відкрився новий курс – «спортивний коментатор – журналіст». Є єдина у своєму роді програма підготовки режисерів – мультиплікаторів.

В якості дипломної роботи студенти готують відеосюжет. «Слухачі пишуть заявки , під які створюється знімальна група з наших студентів : журналіст, режисер, оператор і т.д. , – розповідає директор школи Олексій Кобелєв. – На захисті диплома кожен представляє свою частину роботи». Іногородніх за домовленістю з ВНЗ влаштовують у гуртожитку. Щороку в школі навчаються також іноземці – з країн СНД і не тільки.

Хто і навіщо вчитися

В основному навчаються молоді люди , які хочуть спробувати свої сили на телебаченні. «У школу телеведучих частіше приходять дівчата , середній вік 26-27 років , – розповідає Олександр Омельянов . – Це люди, які вже реалізувалися у своїй професії, але зрозуміли, що їх не надихає те, чим вони займаються. Вони приходять здійснити мрію юності». «Окрема категорія – це люди, які серйозно ставляться до свого хобі , – розповідає Олексій Кобелєв . – Наприклад, самому дорослому нашому слухачеві було 63 роки. Це віце-президент великої страхової компанії, він захоплюється аматорськими зйомками і вирішив пройти курс режисури. Є й зовсім юні слухачі, які готуються до вступу у творчий ВНЗ ».

Працевлаштування

«Ми спілкуємося з дуже багатьма телеканалами та продакшн-компаніями , відправляємо до них хлопців на стажування і якщо вони добре себе проявляють , то отримують роботу, – говорить Олексій Кобелєв . – Приблизно 30% слухачів працевлаштовуються відразу після випуску . Найбільш затребувані випускники прикладних спеціальностей: оператори, звукорежисери, режисери монтажу». «Я завжди кажу студентам- телеведучим, що пройти кастинг – це як виграти в лотерею, повинні зійтися воєдино дуже багато чинників, – пояснює Олександр Омельянов. – Ті випускники, кому випав щасливий квиток, ведуть програми на великих каналах. За час існування школи ( з 2007 року) працювати на телебачення влаштувалося близько 20 випускників».

Особистий досвід
Олексій Хорошко,
27 років, режисер монтажу, мультиплікатор

«Все почалося з того, що я став займатися відеомонтажем на аматорському рівні. Вивчав програми самостійно, у вільний час. Згодом пішов працювати режисером монтажу на музичний телеканал, але мені не вистачало досвіду і теоретичної підготовки. У Школі Телебачення, я вивчив багато речей, які раніше не розумів, зміг розширити свої можливості. На наступний рік я також пройшов курс режисера-аніматора, і зараз можу застосовувати всі ці навички, як для роботи, так і для власних проектів. У березні я закінчив власний документальний фільм. Це перша серйозна робота, в якій я виступив і режисером, і режисером монтажу, і мультиплікатором. Тему для роботи мені підказали в Школі Телебачення. Фрагмент фільму навіть показали на міжнародному анімаційному фестивалі «КРОК»! Загалом, навчання корисно, якщо застосовуєш знання на практиці».

Джерело: “Сегодня”, оригінал статті: http://www.segodnya.ua/life/education/Poluchaem-vtoroe-vysshee-obrazovanie-v-shkolah-marketinga-i-televideniya-460847.html

Автор: Марія Ряполова

  • http://1tvs.com.ua/ua/ua/master-klass-dlya-operatorov/ »
  • http://1tvs.com.ua/ua/ua/zapusk-uchebnogo-2013-14-goda/«

Конаткти

Коли дзвонити

в будні дні з 09:00 до 22:00
у вихідні з 12:00 до 21:00

Приймальна комісія:
(+38 044) 227-42-10
(+38 044) 229-75-35
+38 063 298 68 38
Поточні навчальні питання:
(+38 044) 229-75-35
+380 50 690 95 59

Схема навчального року та канікул

Куди їхати

м. Київ,
вулиця Євгена Коновальця,
18, Печерський район

Карта проїзду

Гуртожиток Іногороднім

Спільноти

facebook

Розклад Великий