Директо 1tvs О.В. Кобєлєв: “… можна сказати: ти не вступив до ВНЗ і твоє життя тільки почалося”

3.08.2015

Олексій Володимирович, ви вже дев’ятий рік директор Першої Національної Школи Телебачення. За цей час через ваші руки пройшло безліч хлопців і, як я знаю з особистого досвіду, ви для них стали не просто наставником, але і незамінним порадником.
Зараз фінішує вступна кампанія до ВНЗ. Багато хлопців не пройшли конкурс і не вступили до університетів. Припускаю, що вони в замішанні і потребують підтримки і раді.
1.Що б ви могли їм сказати?
А.В .: Справа в тому, що кожен рік змінюються якісь умови надходжень в наші ВНЗ. Ймовірно, ми намагаємося знайти ту саму кращу стежку, ту саму кращу доріжку і ті найкращі умови, які дозволяють хлопцям правильно і заслужено вступати до ВНЗ, вчитися і далі вже йти по життю, будучи дипломованими фахівцями. Цього року відбулися чергові зміни в умовах здачі ЗНО та вступу, всі ці деталі створили додаткові труднощі для вступників. Складно говорити, добре це чи погано, тому що більш якісний відбір для майбутніх дипломованих фахівців – це важливо, але тим не менш, раптові зміни в законодавстві частенько залишають за бортом багатьох випускників шкіл.
Альтернатива. Яка може бути альтернатива? Ні в якому разі, не опускати руки і не втрачати, от, просто не втрачати !, цей рік. Є маса навчальних закладів, які не є державними, не є сертифікованими, але вони готують до майбутньої професії. Це, напевно, найкращий шлях – вибирати подібні навчальні заклади, подібні курси, для того, що б у своєму майбутньому улюбленій справі вже набиратися знань, якогось досвіду і визначитися з подальшим навчанням.
2. Я знаю, що багато з тих, хто отримали вищу освіту потім за фахом не працюють. Вони помилилися у виборі. Ваша школа, як я розумію, дає унікальну можливість спробувати свої сили і переконатися в правильності свого рішення?
А.В .: Так, це відбувається дійсно дуже часто. За 8 років існування нашої школи у нас вчилися представники дуже багатьох професій, у нас були і економісти, і банкіри, і юристи, і льотчики, і рихтовщики, і зварювальники, всіх перерахувати нереально.
Всі чомусь: частенько на виборі спеціальності наполягають батьки, які бачать свого чудового сина тільки інженером, наприклад, і ніким іншим. Проходить час, 5 років університету, з’ясовується – НІ.
І робота, може, є, і рухається все в потрібному руслі, але не лежить у людини душа, тому, що він послухався і не уявляв собі, чим він буде займатися далі. Йому всього 17 років було, коли його направляли на цей шлях.
3. Тобто, чи правильно я розумію, якщо людина не надійшов до ВНЗ зараз, то це може бути навіть щасливий випадки?
А.В .: Саме! Саме, якщо ти не надійшов до ВНЗ зараз – відразу після школи, твоє життя не закінчується, вона набуває додатковий стимул, додатковий поштовх, для того, що б спробувати те, що ти хочеш чи те, на чому наполягають батьки. Просто спробувати. Можна сказати: ти не надійшов до ВНЗ і твоє життя тільки починається!


4. Чи можна вступити в Перша національна школа телебачення от тільки лише з атестатом і все?
А.В .: До нас дуже простий вхід, у нас вихід складний (посміхається). Ми приймаємо всіх людей, які до нас приходять за результатами співбесіди, ми для них – відкриті двері, найголовніше, щоб вони у себе в голові чітко сформулювали, чого вони хочуть. Ми їм даємо можливість спробувати це. Через 9 місяців можна абсолютно впевнено сказати, що ця людина спробував професію. Він спробував спеціальність і якщо вона йому не підходить, значить він набрався досвіду, але він точно знає, що це не його. Або навпаки: мама з бабусею наполягали продовжити династію лікарів, а людина може стати прекрасним звукорежисером, у нього є слух, стиль, відчуття ритму, він відчуває і бачить те, чим він займається.
5. Тоді розкажіть детальніше, як проходить навчання у вашій школі?
А.В .: Це 9-ти місячний інтенсив, по всіх наших спеціальностями, це: телеведучий, телеоператор, режисер, звукорежисер і так далі. У нас вечірня форма навчання, всі наші хлопці чи ще десь навчаються, або вже працюють. Ті, хто відразу після школи, у більш “вільному польоті”, їм ще простіше.
Стандартно це три рази на тиждень по чотири години на день. Всі наші заняття побудовані за принципом дві третини – це практичні заняття. Це не сухі лекції про те, який чудовий класик режисури К. Станіславський або які прекрасні фільми зняв Інгмар Бергман.
Ми готуємо до роботи – це наша принципова відмінність. І якщо тобі 17, а ти захоплюєшся футболом і вважаєш, що ти можеш писати про нього, то ці 9 місяців пройдуть в руслі твого улюбленої справи і це може стати твоєю професією.
Вищу освіту можна отримати потім. Тієї підготовки, яку ми даємо, достатньо, щоб впевнено поступити до ВНЗ творчого напряму в Україні.
6. Я знаю, що хлопці так входять у смак, що проводять час у школі практично з ранку до ночі.
А.В .: У нас вузький круг, практично домашня атмосфера. Після того, як хлопці знайомляться один з одним, як ми говоримо – “суміжники”. Оператори з режисерами, тележурналісти зі звукорежисерами і т.д., ми тільки радіємо, коли вони придумують щось своє, крім тих завдань, які їм дають майстра. І якщо вони хочуть свої задумки реалізовувати, ми, звичайно, допоможемо – це говорить про те, що все йде по правильному шляху.
7. Тобто мами і бабусі можуть не переживати, що їхні чада будуть “без нагляду”?
А.В .: Ні, мами і бабусі будуть переживати завжди. Але найбільш яскраво це видно на прикладі груп телеведучих – тележурналістів. Коли, через два місяці, оточуючі починають помічати, що хлопці починають інакше говорити, інакше вибудовувати свої думки, вони починають інакше поводитися, навіть у повсякденному житті. І їм про це говорять ті люди, які їх добре знають. Тобто ці зміни відбуваються реально і це здорово!


8. А що потім, працевлаштовуються чи хлопці навіть без вищої освіти?
А.В .: Виходить замкнуте коло в тому, що телекомпанії потребують припливу нових працівників, їм просто необхідна свіжа молода кров. Навіть зараз, у складний економічно і політично час, повно вакансій на сайтах телекомпаній, але туди неможливо зайти.
Замкнуте коло: ти – молодий фахівець, ти приходиш на телеканал і перше питання, яке тобі задають, – чи є у тебе досвід роботи? З’ясовується, що досвіду немає, у тебе є тільки диплом. Тобі кажуть: “до побачення”. А де ж цей молодий спеціаліст отримає досвід роботи, якщо йому будуть всі відмовляти?
Замкнуте коло – його треба просто десь розривати. Я думаю, що ми в цьому питанні досягли успіху. Наші хлопці працюють.
І коли нам дзвонять в кінці літа телеканали і запитують: “чи є у вас хороша дівчинка” на новини? “, А ми відповідаємо, що вибачте, наші всі зайняті, насправді ми отримуємо від цього задоволення. Значить ми не даремно працювали цілий рік.


9. У таких прикладних професіях як оператор, режисер монтажу, звукорежисер важливі в першу чергу навички, а не диплом, чи не так?
А.В .: У хлопців є їх дипломні роботи, які вони захищають. Вони показують те, чого вони навчилися. І якщо на роботу їх приймає професіонал, він побачить, що камера рухається добре, монтаж логічний, все склейки зроблені акуратно, звукова доріжка прокладена бездоганно, журналіст у кадрі правильно одягнена (з телевізійної точки зору), легко і спокійно викладає свої думки на сучасній мові , він може закривши очі, сказати: “ну, давайте спробуємо.” Саме так ми хлопцям і допомагаємо, ми відправляємо хлопців на телеканали, на продакшн компанії, де перед ними не закривають двері, а дають можливість спробувати попрацювати з нашої подачі.
Зрештою, якщо для людини його диплом – принциповий, він завжди може повернутися до цього питання вже працюючи.
Він може отримати диплом абсолютно спокійно, знаючи, що у нього вже є на шматок хліба і, найголовніше, знаючи, що він зробив правильний вибір.
У цьому відношенні зараз вже закінчуються переговори, з польською кіношколою в місті Лодзі. Ми говоримо з ними про те, що б наших випускників, брали на навчання без вступних іспитів і в ідеалі, як ми цього хочемо, відразу на другий курс.
А польська кіношкола – це досить серйозно, це вища освіта, це європейський диплом, який вам може знадобитися в будь-якій точці світу.
10. Олексій Володимирович, яке питання я вам ще не задала, а вам хотілося б на нього відповісти?
А.В .: Питань у мене немає, є запрошення: “Дорогі майбутні наші випускники, приходьте – поспілкуємося”.

Інтерв’ю : Т. Нежинська

  • http://1tvs.com.ua/ua/ua/aktsiya-20-skidka-na-obuchenie/ »
  • http://1tvs.com.ua/ua/ua/detskaya-teatralnaya-studiya-natalki-volchek/«

Конаткти

Коли дзвонити

в будні дні з 09:00 до 22:00
у вихідні з 12:00 до 21:00

Приймальна комісія:
(+38 044) 227-42-10
(+38 044) 229-75-35
+38 063 298 68 38
Поточні навчальні питання:
(+38 044) 229-75-35
+380 50 690 95 59

Схема навчального року та канікул

Куди їхати

м. Київ,
вулиця Євгена Коновальця,
18, Печерський район

Карта проїзду

Гуртожиток Іногороднім

Спільноти

facebook

Розклад Великий